Dzīvnieku zobārstniecība

Mūsdienu sabiedrība jau ir sapratusi zobārstniecības nozīmi vispārējā veselības stāvokļa uzturēšanā. Veseli zobi un smaganas nav tikai estētikas jautājums.

Hroniskas zobu un smaganu saslimšanas dzīvniekiem var izraisīt: traucētu barības uzņemšanu, žokļu kaulu destrukciju, strutojošus procesus apkārtējos audos. Infekcija var pāriet uz citiem orgāniem un izraisīt patoloģiskus iekaisuma procesus sirdī, plaušās un locītavās.

Mūsdienīgs un progresīvs medicīnas novirziens ir veterinārā stomatoloģija -  dzīvnieku zobārstniecība, kas nodarbojas ne vien ar radušos mutes dobuma veselības problēmu seku likvidāciju, bet arī ar to profilaksi.


Cenrādis

zobārstniecība sunim un kaķim

Pakalpojumu izmaksas

Pakalpojuma nosaukums
  Cena (EUR)
Viena piena zoba ekstirpācija
  no 7,00
Viena zoba ekstirpācija  no 7,00 - 9,00
Zobakmens noņemšana kaķim  no 40,00
Zobakmens noņemšana sunim no 45,00

Zobu pārklājuma tehnoloģija ar GingiShield™ sīlanta palīdzību

Jaunums Jūsu mīluļa mutes kopšanā un veselībā!


Periodontīts ir zobu aplikumā esošo baktēriju ierosināts smaganu iekaisums, kas izraisa sliktu elpu, zobu izkrišanu, kā arī sirds, nieru un aknu slimības gan suņiem, gan kaķiem.


GingiShield™ var kavēt periodontīta attīstību. Tas ir caurspīdīgs, ilgnoturīgs zobu antibakteriāls pārklājums (sīlants), kas novērš baktēriju vairošanos un kavē zobu aplikuma veidošanos tādejādi samazinot smaganu iekaisuma risku.
Tehnoloģija ir balstīta uz humānajā medicīnā izmantotu sīlantu tehniku un GingiShield™ ir vienīgais SELDOX® saturošais antibakteriālais līdzeklis, kas lietojams veterinārmedicīnā.


GingiShield™ ir gaismā cietējošs materiāls, kuru ir iespējams izmantot mutes dobuma sanācijas un zobakmens noņemšanas procedūras laikā.


1. Kas ir GingiShield™ antibakteriālais emaljas pārklājums ?


GingiShield™ ir caurspīdīgs pārklājums, kuru uzklāj uz periodontīta vai smaganu iekaisuma apdraudētiem zobiem. Tas kavē baktēriju vairošanos un zobakmens veidošanos.


2. Vai GingiShield™ ir droši lietojams?


Jā, GingiShield™ ir līdzvērtīgs cilvēku zobārstniecībā lietotajam pārklājumam, kas tiek izmantots bērnu zobu aizsardzībai, taču piemērots lietošanai dzīvniekiem. GingiShield™ nav toksisks suņiem un kaķiem.


3. Ar ko GingiShield™ atšķiras no citiem veterinārijā izmantojamajiem zobu pārklājumiem?


GingiShield™ satur patentētu SELDOX antibakteriālu aizsardzību, kura salīdzinot ar citiem veterinārajiem zobu pārklājumiem, kas ir regulāri jāatjauno darbojas gadu un ilgāk.


4. Vai GingiShield™ var uzklāt mājas apstākļos?


Nē, GingiShield™ pārklājums domāts profesionālai lietošanai, papildus nepieciešams atbilstošs aprīkojums un iemaņas. GingiShield™ var tikt uzklāts pie standarta mutes kopšanas procedūras kopējā anestēzijā veterinārārsta uzraudzībā.


5. Vai GingiShield™ var uzklāt piena zobiem?


Praktiski tam nav nepieciešamības, jo piena zobi nomainās 8-11 nedēļu laikā, un tiek aizvietoti ar pastāvīgajiem zobiem. Tehniski to ir iespējams izdarīt, bet tas nav rekomendēts saistībā ar komplikāciju risku un pulpīta veidošanos piena zobu plānās dentīna kārtas dēļ.


6. Vai GingiShield™ pārklājumu drīkst izmantot arī citu sugu dzīvniekiem, ne tikai suņiem un kaķiem?


Šobrīd nav zināmas kontrindikācijas, lai uzklātu GingiShield™ pārklājumu veseliem zobiem jebkuras sugas dzīvnieku zobiem.


7.Kādi ir procedūras ieguvumi saistībā ar riskiem?


Galvenie ieguvumi GingiShield™ pārklājumam: ir traucēta baktēriju piestiprināšanās pie zoba virsmas, kas traucē baktēriju izraisīta aplikuma (biofilmas) veidošanos. Baktēriju veidota biofilma ir smaganu slimību t.sk. gingivīta un peridontīta veidošanās cēlonis. Lietojot GingiShield™ pārklājumu stomatoloģiskās procedūras laiks paildzinās par aptuveni 10 minūtēm, kurā tiek lietota anestēzija. Produkts ir drošs un pārbaudīts cilvēku zobārstniecībā.


8. Vai zobu tīrīšana ar zobu birsti vēl ir nepieciešama?


Jā, gadījumos kad cilvēkiem un dzīvniekiem tiek uzklāts zobu pārklājums, zobi ir jāturpina tīrīt ar zobu birsti un nepieciešamas regulāras vizītes pie stomatologa, lai uzraudzītu mutes dobuma kopējo veselību.


9. Vai preperātu GingiShield var uzklāt uz atklātām zobu sakņu virsmām?


Jā, daļai pacientu to var izmantot kā metodi atkāpušos zobu sakņu pārklāšanai, pirms tam veicot zobu rentgenoloģisko izmeklēšanu un pārliecinoties ka zobs nav bojāts.


10. Vai GingiShield var palīdzēt emaljas hipoplāzijas / hipokalcifikācijas un / vai emaljas defektu gadījumā?


Jā, pacientiem to ir iespējams izmantot kā daļu no ārstēšanas plāna, pirms tam veicot bojāto zobu rentgenu.


11. Vai ikgadēja zobu apstrāde ar skābi pirms GingiShield uzklāšanas bojā zoba emalju?


Emaljas remineralizācija un demineralizācija notiek pastāvīgi. Pēc GingiShield sākotnējās lietošanas turpmāko ikgadējo lietojumu rezultātā galvenokārt tiks veikta kodināšana un uzklāšana uz atlikušā pārklājuma materiāla.


Procedūra pieejama pēc iepriekšēja pieraksta:
Procedūras cena 30 EUR, papildus mutes dobuma sanācijai un narkozei.


Veterinārmedicīnas tehnoloģiju centrs-
Rīga, Viestura prospekts 73-1a.
Tālrunis: 22074188


Zemgales veterinārais centrs- Jelgavā, K.Barona iela 17
Tālrunis: 28448418


Produkta izplatītājs veterinārārstiem Latvijā SIA ARROW MEDICAL
Tālrunis: 29601605