Suņu, kaķu vakcinācija

Kāpēc ir jāvakcinē  Jūsu suns vai kaķis? 

Vakcinējot savu mājdzīvnieku Jūs viņu pasargāsiet no tādām izplatītākajām infekcijas slimībām kā, piemēram, suņiem - parvovīrusa, kaķiem - panleikopēnijas vīruss u.c. virusālām saslimšanām, kuras bieži vien spēj izraisīt arī letālus iznākumus. Pat ja Jūsu mājdzīvnieks fiziski nesaskaras ar slimo dzīvnieku, vai pat neiet ārā, Jūs paši varat kļūt par slimības pārnēsātāju, jo infekcijas slimības izplatās ne tikai kontakta ceļā, bet arī ar gaisu, apaviem, drēbēm. Tātad, Jūs paši fiziski varat ienest šo infekciju mājās. 

Kādas vakcīnas ir obligātas?

Vakcinācija pret trakumsērgu

Latvijā obligāta ir vakcinācija pret trakumsērgu, tā ir bīstama slimība ar kuru var inficēties arī cilvēks no dzīvniekiem, iznākums vienmēr ir letāls, pret šo slimību nav izstrādātas zāles. Jāvakcinē suņi, kaķi un mājas (istabas) seski, to nosaka Veterinārmedicīnas likuma 59. panta 14. punkta prasības. Veterinārmedicīnas likums.

Pret trakumsērgu var vakcinēt no 12 nedēļu vecuma, imunitāte izveidojas 14 dienas pēc vakcinācijas. Uz ārzemēm var doties 21 dienu pēc vakcinācijas.

Pēc pirmās vakcinācijas, revakcinācija ir nepieciešama pēc gada. Turpmākos gadus, ja netiek kavēts revakcinācijas datums, jāvakcinējas reizi 2-3 gados, atkarībā no vakcīnas.


Vakcinācija pret virusālām slimībām

Pirms vakcinācijas mājdzīvniekus jāattārpo, jāņem vērā dzīvnieka vecums un svars. Pēc attārpošanas vakcinēt var pēc 7-10 dienām.


Suņu vakcinēšana, fretkas (mājas, istabas seski)

Suņus vakcinē no 8 nedēļu vecuma pret parvovīrusu, suņu mēri, infekciozo hepatītu un leptospirozi. Imunitāte izstrādājas nedēļas laikā. Jārevakcinē pēc 4 nedēļām. Šajā vakcinācijas laikā var veikt dzīvnieka mikročipēšanu jeb dzīvnieka identifikāciju ar mirkočipu.

No 12 nedēļu vecuma revakcinē pret parvovīrusu, suņu mēri, infekciozo hepatītu, leptospirozi un veic pirmreizējo vakcinēšanu pret trakumsērgu. Vakcīna pret vīrusālām saslimšanām derīga uz gadu.

Kaķu vakcinēšana

Kaķus vakcinē no 9 nedēļu vecuma pret kaķu panleikopēnijas vīrusu, kalicivīrusu, vīrusa rinotraheītu. Imunitāte izstrādājas 2 nedēļu laikā. Jārevakcinē pēc 3-4 nedēļām. Šajā vakcinācijas laikā var veikt dzīvnieka mikročipēšanu jeb dzīvnieka identifikāciju ar mirkočipu.

No 12 nedēļu vecuma revakcinē pret kaķu panleikopēnijas vīrusu, kalicivīrusu, vīrusa rinotraheītu un veic pirmreizējo vakcinēšanu pret trakumsērgu. Vakcīna pret virusālām saslimšanām derīga uz gadu.


Trušu vakcinēšana

Trušus vakcinē no 10 nedēļu vecuma pret trušu hemorāģisko slimību un miksomatozi. Pirmā revakcinācija pēc 4 nedēļām. Atkārtoti jārevakcinē ik pēc 6 mēnešiem.

Iespējamās blakusparādības

Kā jau pēc jebkādiem medikamentiem un vakcinācijām, arī mājdzīvnieku vakcīnas var izraisīt blakusparādības, tādas kā:
  • Paaugstināts jutīgums injekcijas vietā, sāpīgums injekcijas vietā.
  • Paaugstinātu ķermeņa temperatūru, miegainumu.
  • Mīkstāku vēdera izeju.
  • Pietūkumu injekcijas vietā, cietu ‘’bumbuli’’ injekcijas vietā - pāriet pāris dienu laikā.
  • Pietūkumu purniņa apvidū.

Ja simptomi neparādās pāris stundas pēc vakcinācijas, tad to arī nebūs. Simptomi pāriet pāris stundu laikā.

Kādos gadījumos nedrīkst vakcinēt dzīvniekus?

  • Ja dzīvnieks nav klīniski vesels - klepo, šķauda, ir izdalījumi no deguna, caureja, vemšana, vai kāds no šiem simptomiem. Vakcinēt var tikai veselus dzīvniekus.
  • Nedrīkst vakcinēt dzīvniekus, kuriem tikko veiktas jebkādas darbības ar narkozi (kastrācija, sterilizācija, zobu higiēna u.c.).
  • Nedrīkst vakcinēt dzīvniekus, kuriem ir endoparazītu invāzija (iekšējie parazīti - lenteņi, cērmes u.c.).
Vakcinācijas laikā dzīvniekiem jābūt klīniski veseliem un attārpotiem.


Cenrādis

Pakalpojumu izmaksas

Pakalpojuma nosaukums
Cena (EUR)
Vakcinācija pret trakumsērgu
15,00
Kompleksā vakcinācija bez trakumsērgas 22,00
Kompleksā vakcinācija sunim/kaķim/seskam 28,50
Vakcinācija trusim15,00
Vakcinacija pret Microsporum spp.14,50