Suņu, kaķu čipošana

Mikročips ir rīsa graudiņa lieluma iekārta, kas tiek ievadīta dzīvniekam zem ādas ar speciālu injektoru. Tas ir vienīgais veids, kā nekļūdīgi identificēt dzīvnieku. Ar speciālu skeneri nolasot mikročipa numuru, varam noteikt dzīvnieka saimniekus. Mikročips nekaitē dzīvnieka veselībai, kā arī mikročipu var nolasīt mirušam dzīvniekam.

Mikročips ir izveidots no mikroshēmas, kuras sastāvā ir uztveršanas-raidīšanas ierīce (1), koda atmiņas bloks (2), kura tiek iekapsulēta stikla vai keramikas lodē (3) ar iebūvēto daudzvītņu antenu (4).

No 2017. gada 1. janvāra Latvijā ir obligāta suņu apzīmēšana (mikročipēšana) un reģistrēšana datu bāzē (Lauksaminiecība datu centrā, turpmāk LDC), bet drošībai saimnieki izvēlas čipot arī kaķus un seskus.


Biežāk uzdotie jautājumi un atbildes:

1. Kas ir dzīvnieku mikročipēšana?
Mikročipēšana ir vienkārša procedūra, kuras laikā veterinārārsts ievada Jūsu mīlulim zemādā mikročipu.

2. Vai suņu identifikācija (čipošana) ir obligāta?
Suņu mikročipēšana ir obligāta no 2017. gada 1. janvāra, mikročips jāievada un jāreģistrē līdz 6. mēn vecumam.

3. Cik maksā suņu identifikācija?
Mūsu klīnikā mikročipa ievadīšana izmaksās 15,00 Euro.

4. Kā notiek suņu identifikācija?
Vizītes laikā sertificēts veterinārārsts zem dzīvnieka ādas ievada rīsa graudiņa lieluma mikroshēmu, kas sevī ietver unikālu čipa numuru, pēc kura dzīvnieks tiek reģistrēts LDC datu bāzē.

5. Kā mikročips palīdz atrast suņa saimnieku?
Dažkārt cilvēki maldīgi domā, ka čips ir kaut kas līdzīgs GPS ierīcei, kas pazušanas gadījumā ļauj kartē apskatīties suņa atrašanās vietu un izsekot viņa gaitām.Tas tā nebūt nav – čipā ietvertā mikroshēma vienīgi ļauj identificēt dzīvnieku pēc unikālā numura un pēc tam, ievadot šo numuru datu bāzē, noskaidrot dzīvnieka īpašnieku.

Ja Jūsu mīlulis tiek pazaudēts un nonāk veterinārajā klīnikā vai dzīvnieku patversmē, darbinieki skenēs dzīvnieku, lai atrastu mikročipu un uzzinātu, ka tas ir Jūsu mīlulis pēc ID koda. Tas ļaus sazināties ar Jums, izmantojot LDC mājaslapu, un atgriezt dzīvnieku mājās.

6. Vai mikročips nekaitē dzīvnieka veselībai?
Nē, mikročips nekaitē mīluļa veselībai. Mikročips iepriekš tiek ielādēts sterilā aplikatorā un tad tiek ievadīts dzīvniekam zem ādas kakla apvidū. Šīs process aizņem dažas sekundes un jūsu mīlulis nereaģēs uz to vairāk kā uz parastu vakcinēšanu.

7. Kā pārbaudīt vai suns jau ir reģistrēts?
Suņa vakcinācijas apliecībā/pasē ir ielīmēts mikročipa numurs, ievadot to LDC majas lapas meklētājā var pārbaudīt, vai mīlulis ir reģistrēts. Vai arī sazinoties klīniku, ar prieku palīdzēsim noskaidrot.


Cenrādis

Pakalpojumu izmaksas

Pakalpojuma nosaukums
 Cena (EUR)
 Mikročipa ievadīšana 15,00
 Vakcinācijas apliecība 4,00
 Lolojumdzīvnieku pase (ES) 5,00
 Dokumentu sagatavošana izceļošanai 14,50
 Reģistrācija LDC 15,00