Kaķenes sterilizācija

Kā notiek sterilizācija?

Kaķenes sterilizācija prasa samērā nopietnu ķirurģisku iejaukšanos. Operācijas laikā caur iegriezumu vēderā izņem olnīcas un dzemdi. Procedūra tiek veikta pilnā narkozē, tāpēc kaķi nedrīkst barot vismaz 6-8 h pirms operācijas. Dzīvnieku saimnieki jau ver vest mājās procedūras dienā. Klīnikā veterinārārsts izskaidro kā nepieciešams kopt operācijas brūci un uzvelk īpašu kleitiņu vai apkakli ,lai dzīvniekam nav iespējas laizīt brūci. Atkārtoti jāierodas klīnikā pēc 10-14 dienām izņemt ķirurģiskos diegus jeb šuves. Kaķeni drīkst sterilizēt apm. No 6 mēn. vecuma.

Runča kastrācija

Runča kastrācijas laikā, dzīvniekam veic nelielus iegriezumus sēklinieku maisiņos pa kuriem izņem sēkliniekus un nosien spermas kanālus. Procedūra tiek veikta pilnā narkozē, tāpēc kaķi nedrīkst barot vismaz 6-8 h pirms procedūras. Dzīvnieku saimnieki jau var vest mājās procedūras dienā. Atkārtota vizīte klīnikā un šuvju izņemšana nav nepieciešama. Runci drīkst kastrēt apm. No 6 mēn vecuma.

Kādi ir ieguvumi kaķu sterilizācijai?

  • Sterilizētas kaķenes ir pasargātas no dzemdes kakla iekaisuma problēmām un dažādu veidu audzējiem. Sterilizētas kaķenes dzīves ilgums parasti ir ilgāks nekā nesterilizētas. Kaķenes sterilizācija samazina dzīvnieku nekontrolētu vairošanos!
  • Runčiem, kas nav kastrēti ir tendence cīnīties par savu teritoriju, tāpēc viņiem ir paaugstināts risks gūt cīņas traumas un iedzīvoties abscesos.
  • Sterilizēts dzīvnieks necentīsies iezīmēt teritoriju urinējot ar nelabi smakojošu urīnu. Sterilizācija praktiski novērš nepatīkamo smaku veidošanos un vēlmi iezīmēt.
  • Kā kaķenēm,tā arī runčiem pēc sterilizācijas pastiprinās vēlme kontaktēties ar cilvēku un tie kļūst mīlīgāki.

Potenciālie riski

Pēc sterilizācijas kaķis kļūst mazkustīgāks un var iedzīvoties liekā svara problēmās. Lai pasargātu dzīvnieku no aptaukošanas, saimniekiem pēc sterilizācijas procedūras jāpiedomā par dzīvnieka ēdienkarti. Pēc sterilizācijas iesakām ievērot sterilizētiem dzīvniekiem īpaši paredzētu diētu.

Стоимость услуг

Название услуги
Цена (EUR)
Первый визит
от 12,00 - 25,00
Повторный визит в течении 10-ти дней  8,00
Домашний визит
Визит к дерматологу
 от 22,00
30.00